דוח מכירות

דוח מכירות ממוחשב או דוח מכירות אקסל? זו השאלה!

24.07.2023

דוח מכירות ממוחשב או דוח מכירות אקסל זו שאלה שכדאי להתעכב עליה, בוודאי אם אתם בעלי עסקים. אבל לפני שנציג את הטיעונים, היתרונות והחסרונות של כל דוח מכירות, ראוי להבין ראשית כל מדוע צריך בכלל דוח מכירות ומה הם היתרונות שהם מציעים לבעלי עסקים.

דוח מכירות שווה מידע ונתונים, ומידע ונתונים שווים כוח

דוח מכירות יכול לספק בבואה נהדרת לשיקוף מצב פני בית העסק או החברה, וזה נכון בין אם מדובר בחברה גדולה ובין מדובר בעסק בינוני או עסק קטן ומשפחתי. בעידן של ימינו מידע ונתונים שווים כוח, ודוח מכירות הוא ספק מספר אחת של נתונים ומידע יקר ערך. עבור בעלי עסקים וחברות, דוח מכירות מספק מידע קריטי בכל נושא המכירות, אבל לא רק, והוא מאפשר לקבל החלטות נכונות, שבתורן מבטיחות הצלחה עסקית ארוכת טווח.

דוח מכירות הוא מסמך נהדר שניתן לגזור ממנו מידע מהימן על אודות ביצועים, מלאי, דפוסים, ביצועים ומגמות וניתן לשאוב ממנו תובנות עסקיות חשובות, ביניהן:

דוח מכירות עוזר לזהות מגמות ודפוסי מכירות:

בכוחו של דוח מכירות לעזור לבעלי עסקים לזהות דפוסים קבועים ומגמות עתידיות של מכירות. בעזרת דוח מכירות ניתן לזהות תקופות של מכירות שיא וכן תקופות “שקטות” ופחות ריווחיות, ולהתכונן לכך מבחינת מלאי ותזרים; להזמין מראש את המלאי הנחוץ בתקופות הביקוש וה”פיק”, ולהקטין הזמנות בתוקפות רגועות ואיטיות יותר.

דוח מכירות מסייע בהערכת ביצועי החברה:

דוח מכירות יכול לשמש כלי נהדר להערכה ולניטור של ביצועי החברה/בית העסק. מדוח מכירות ניתן לגזור שיעורי מכירות, הכנסות, רווחים, לזהות תחומים הטעונים שיפור, ועל בסיס נתונים אלו לבחון את אסטרטגיית המכירות. ניתן להשוות באמצעות דוח מכירות ביצועי יעדים ולהניע צמיחה.

דוח מכירות הוא כלי חשוב וקריטי לניהול המלאי:

נגענו בזה קצת בסעיף הראשון, ועכשיו נוסיף. באמצעות דוח מכירות אפשר לתכנן נכון את המלאי בבית העסק וכך למנוע עודף מלאי או חוסר במלאי, שעלול להוביל להפסדים והחמצת מכירות. יתרה מכך, דוח מכירות יכול לעזור לבעלי עסקים לזהות מלאי שאוזל באיטיות או מלאי מתיישן ולהחליט על מבצעים והנחות, שיזרזו את מכירת המלאי המתיישן.

דוח מכירות עוזר להכרה וניתוח התנהגות לקוחות:

תודות לדוח מכירות ניתן ללמוד על נטיות ההתנהגות הצרכנית של לקוחות, וזה מידע יקר ערך לבעלי עסקים. בעזרת דוח מכירות ניתן ללמוד על הרגלי הקניה של לקוחות מבחינת עונות ותקופות, לזהות את המוצרים המועדפים על לקוחות ולהיערך מראש. בהתאם לכך ניתן ללמוד על מוצרים המייצרים את ההכנסות הגדולות ולהבין אילו מוצרים מניבים הכנסות נמוכות.

דוח מכירות עוזר גם בהערכת היעילות של אסטרטגית השיווק בחברה ובהערכת האפקטיביות של קמפיינים שיווקיים: ניתן להשוות בין נתוני מכירות במועדים מסוימים לבין מסעות פרסום ששווקו באותם התאריכים ולראות אם יש מתאם בין הקמפיין לבין המכירות ולבחון אם יש החזר על ההשקעה בפרסום (ROI). דוח מכירות יכול לעזור לבעלי עסקים גם להעריך את ביצועי מחלקת המכירות ולהתאים את אסטרטגיית צוות המכירות בהתאם לנתונים הנגזרים מהדוח. לבסוף ולא פחות חשוב מכך, דוח מכירות מאפשר ניתוח מבוסס נתונים ותכנון פיננסי מושכל. הדוח מספק נתוני הכנסות, שולי רווח הוא מאפשר להקצות משאבים ולזהות תחומים בהם ניתן להפחית הוצאות לצורך התייעלות פיננסית.

iCredit מציעה פתרונות סליקה לעסקים. היכנסו למחירון שירותי הסליקה האטרקטיבי שלנו ובחרו את החבילה המתאימה לעסק שלכם. למידע נוסף בנושא דוח מכירות והתחברות לשירות צרו קשר והשאירו פרטים.

ומה עדיף לבעלי עסקים: דוח מכירות אקסל או דוח מכירות ממוחשב?

נתחיל בסקירת דוח מכירות ממוחשב.

במקרה כזה, מדובר בדוח מכירות המופק באמצעות תוכנה או מערכת ממוחשבת, כגון דוח המכירות שניתן להפיק במערכת סליקת כרטיסי אשראי iCREDIT. דוח מכירות ממוחשב תוכנן על מנת לעקוב אחר המכירות של שירותים או מוצרים בבתי עסקים. דוחות מכירה אלו יכולים לספק תובנות לגבי מגמות ודפוסים, מלאי וביצועי אסטרטגיות השיווק וצוות המכירות, ויש לדוחות מכירה ממוחשבים כמה יתרונות ברורים, ביניהם: דיוק. מאחר שמדובר בתוכנה אליה נקלטים נתונים באופן אוטומטי הסיכוי לטעויות אנוש הוא מזערי עד אפסי. יתרון נוסף הנלווה לעבודה עם דוח מכירות ממוחשב הוא שניתן לקבל גישה לנתונים ומידע מכל מקום ובזמן אמת, וזה יכול להיות שימושי מאוד עבור עסקים עתירי סניפים או לחברות בינלאומיות. דוח מכירה ממוחשב יכול גם להתאים את עצמו לצרכיו המשתנים של כל החברה – הוא יכול לגדול, לעבד ולאחסן יותר נתונים במקרים שהחברה גדלה, ולהפך – להצטמצם, במקרים מצערים של ירידה במכירות החברה. החיסרון בדוח מכירות ממוחשב הוא שהוא כרוך בדמי שימוש או דמי מנוי. יחד עם זאת, עבור מנויי מערכת iCREDIT דוח מכירות הוא חינמי והוא חלק אינטגרלי מהשירות ללקוחות המבצעים סליקה דרך המערכת. כך שניתן להפיק דוחות מכירה ללא עלות נוספת.

ונעבור לסקור דוח מכירה אקסל.

דוח מכירות באקסל למעשה מבוסס על היישומים המפורסמים והפופולריים של מייקרוסופט (חלק מחבילת Microsoft Office) או של גוגל App. מדובר ביישומים חינמיים וחסכוניים בעלי אוטומציה מסוימת ויכולת לבצע מספר רב של פונקציות, נוסחאות, עיצוב והדמיית נתונים (תרשימים, גרפים וכו). מי שיודע לעבוד היטב עם אקסל ויש לו ידע טכני, זו בהחלט יכולה להיות אופציה עבורו. ניתן ליצור דוח מכירה המותאם לצרכים הייחודיים של כל עסק. בנוסף, ניתן לשתף דוח מכירה אקסל די בקלות עם מי שמעוניינים. אבל יש גם חסרונות לעבודה עם דוח מכירות אקסל. כך למשל, את הנתונים יש להכניס ידנית על ידי בן אנוש, לכן יש מקום לטעויות אנוש, וחוסר דיוקים עלולים לגרום לקבלת תובנות שגויות. חסרון נוסף הטמון בעבודה עם דוח מכירות אקסל הוא שהוא מוגבל כך שלא ניתן להעמיס עליו כמויות גדולות של נתונים ומידע.

הפקת דוח מכירות בלחיצת כפתור במערכת iCREDIT

כאמור, לקוחות מערכת הסליקה iCREDIT לא צריכים לשלם עבור הפקת דוחות מכירה, הם נהנים מדוחות מכירות מפורטים בחינם כחלק משירותי הסליקה, ובאמצעותם תוכלו לייעל את התנהלות בית העסק. במערכת iCREDIT תוכלו להפיק בלחיצת כפתור אחת מגוון דוחות מכירה, ובכללם: דוח מכירה המציג עסקאות אשר התבצעו דרך דפי תשלום, דוח מכירות על פי פריט, באמצעותו תוכלו להציג נתוני מכירה לפי כל פריט הנמכר בדף התשלום וכן דוח מכירות שנכשלנו בניסיון הסליקה מדף התשלום או דרך API.

בעזרת דוחות המכירות המופקים באופן אוטומטי במערכת iCREDIT תוכלו לעקוב בקלות ובזמן אמת אחר מצב המכירות והמלאי, לקבל תובנות מבוססות נתונים משמעותיות ולשפר את ביצועי העסק.

iCredit מציעה פתרונות סליקה לעסקים. היכנסו למחירון שירותי הסליקה האטרקטיבי שלנו ובחרו את החבילה המתאימה לעסק שלכם. למידע נוסף בנושא דוח מכירות והתחברות לשירות צרו קשר והשאירו פרטים.

האם מאמר זה סייע לך?

לא

מנהלי התוכן שלנו ישמחו לשמוע. תודה על הפידבק!

נשמח אם תוכלו להסביר לנו למה זה לא עזר?

תודה על העזרה, בזכותך אנחנו נשפר את המדריך

לפרטים נוספים על סליקת כרטיסי אשראי באמצעות המערכת שלנו ולהרשמה צרו קשר

צור קשר