עסק קטן

עסק קטן, כי הגודל לא באמת קובע

5.01.2023

חולמים לפתוח עסק קטן? לקבוע את שעות העבודה בעצמכם? ליזום, להגות ולהוביל את האסטרטגיה העסקית? ולהיות הבוס של עצמכם?

ובכן, אין זמן טוב מזה.

אנחנו חיים בתקופה שבה פתיחת עסק קטן היא לא רק אפשרית כי אם גם כדאית. הנגישות לטכנולוגיה גדולה מאי פעם, אפשרויות המימון והאשראי לעסקים מגוונות מתמיד, חיוב לקוחות וסליקת אשראי הפכו קלים, אוטומטיים ונוחים יותר, אפיקי הפרסום והשיווק אף פעם לא היו זולים יותר ונרחבים כל כך, והעולם? – כולו פתוח בפנינו ונמצא בקצות אצבעותינו.

נכון, יש איזו שהיא תחושה בציבור הרחב שכל בעל חברה או בעל עסק שואפים להיכנס לרשימת ה-“Fortune 500”, זה קורה ככל הנראה מאחר שטייקוני-עסקים מקבלים את מרבית תשומת הלב התקשורתית. אבל במציאות עוסקים קטנים מחזיקים את הכלכלה המקומית וגם זו העולמית, הם מספקים תעסוקה ופרנסה למיליוני אנשים, יוזמים ומקדמים חדשנות והם מנוע צמיחה משמעותי.

יש לכם עסק קטן? היכנסו למחירון שירותי הסליקה האטרקטיבי שלנו ובחרו את החבילה המתאימה לעסק או לאתר שלכם, למידע נוסף והתחברות לשירות צרו קשר והשאירו פרטים.

עסק קטן, יתרונות גדולים

אומרים שעם כוח רב באה אחריות גדולה (With great power comes great responsibility) וכך זה בדיוק בעולם העסקים. להיות בעל עסק אמנם פוטרת אותנו משליטתו של ‘בוס’ ומעבירה אלינו את השליטה והכוח, אך ניהול עסק זהו אתגר הכרוך באחריות גדולה; צריך לנהל עובדים, לתקשר עם לקוחות, לפרסם, לשווק, לנהל מלאי, לעבוד עם ספקים, לשלוח, לגבות תשלומים וגם לנהל חשבונות. אבל לצד כל זה, לפתיחת עסק קטן בימים אלו יש שפע של יתרונות.

עסק קטן יכול לכונן מערכת יחסית אישית וממשית עם קהל הלקוחות. בניגוד לעסקים גדולים, מורכבים ומסועפים לעסק קטן יש את הפריבילגיה לפתוח ערוץ תקשורת ישיר ובלתי אמצעי עם קהל הלקוחות. זוהי פריבילגיה כל כך חשובה וקריטית בעולם העסקי שחברות ועסקים גדולים מנסים להתגבר עליה כיום בעזרת טכנולוגיה (למשל צ’ט-בוטים). הקשר הישיר שעסקים קטנים יכול לקיים ולטפח עם לקוחות הוא נכס רב ערך. הוא מאפשר לספק שירות אישי ואנושי ולהתאים מוצרים ושירותים ברמה מדויקת יותר ובהתאם לצרכים הייחודיים של כל לקוח ולקוחה. ההכרות האישית הזו מאפשרת לעסקים קטנים להבין באמת ובתמים את הצרכים, הטעמים והמוטיבציות של כל לקוח, וידע זה מגביר את שביעות הרצון של לקוחות וגם את הנאמנות שלהם לבית לעסק.

עסק קטן נהנה גם מגמישות שחברות גדולות יכולות רק לחלום עליה. באנגלית קוראים לזה היום Agility (זמיש=זריז+גמיש), זוהי היכולת להסתגל ולהגיב מהר לשינויים. בעסקים קטנים התהליכים הם קצרים יותר, אין שרשרת ניהול היררכית מרובת דרגים של נושאי תפקידים וגם אין בירוקרטיה סבוכה. תהליך קבלת ההחלטות של עסק קטן הוא מהיר יותר, אין צורך באישור דירקטוריון כאשר רוצים לבצע שינויים וניתן להגיב באופן מיידי למגמות וטרנדים חדשים, מבלי למלא טפסים או להמתין לאישורים. ניתן לשנות מלאי, טכנולוגיות סליקת כרטיסי אשראי, מתודות חיוב וגבייה, מוצרים, שירותים, אסטרטגיית שיווק, שילוח ומה לא בהינף החלטה אחת, בעוד שחברות גדולות לא נהנות מ’זמישות’ שכזו.

וזה לא נגמר כאן.

בפני בעל עסק קטן עומדים היום גם הרבה יותר מקורות מימון, אפשרויות חיוב לקוחות, מערכות סליקת אשראי ותוכנות הנהלת חשבונות. עסק קטן ומצליח, בעל רקורד בנקאי חיובי יכול לקבל הלוואות מבנקים ומגורמים חוץ בנקאיים בקלות, לעיתים בקלות רבה יותר מעסקים גדולים. עסק קטן יכול כיום לחייב תשלומים מכל סוגי כרטיסי האשראי ובכל המטבעות בעזרת מערכות סליקה ממוחשבות ואוטומטיות, ואם בוחרים בחברת מאגד, אז אין אפילו צורך לפתוח מספר ספק מול חברת האשראי או להיות בקשר עם חברות האשראי. גם הנהלת החשבונות העסקית עברה מהפכה וכיום כל מה שצריך כדי לנהל את החשבונות של עסק קטן הוא תוכנה מתקדמת להנהלת חשבונות התפורה באופן מדויק לצרכים של עסקים קטנים ובינוניים.

ייחודיות ומומחיות אלו הם עוד יתרונות גדולים השמורים לעסקים קטנים. מאחר שעל פי רוב עסק קטן מזוהה עם מיומנות ממוקדת הוא נתפס כמומחה בתחומו. ההתמקדות בתחום ספציפי או בנישה מסוימת מאפשרים לעסקים קטנים הקצאה של מירב המשאבים בהתמקצעות ובפיתוח מומחיות, שחברות גדולות ומרובות עובדים לא יכולות להשתוות אליהם. בנוסף, לעסק קטן הרבה יותר קל להיות מובחן ויוצא דופן. עסקים קטנים יכולים לייצר משהו אינדיבידואלי ומובהק, יש להם חופש מוחלט לשנות, לחדש, להתאים, להוסיף או לגרוע וליצור מוצרים ושירותים באמת ייחודיים. הם לא מתרכזים בייצור אחיד והמוני או בפניה למכנה המשותף הרחב ביותר, כפי שעושות חברות גדולות וזה מקנה לעסקים קטנים בולטות, ייחודיות ויתרון תחרותי.

יש לכם עסק קטן? היכנסו למחירון שירותי הסליקה האטרקטיבי שלנו ובחרו את החבילה המתאימה לעסק או לאתר שלכם, למידע נוסף והתחברות לשירות צרו קשר והשאירו פרטים.

***המידע בכתבה זו הוא כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של רואה חשבו או יועץ מס.

***המידע בכתבה זו נכון לשנת 2020. יש להתעדכן בשינויים התקופתיים באתר.

האם מאמר זה סייע לך?

לא

מנהלי התוכן שלנו ישמחו לשמוע. תודה על הפידבק!

נשמח אם תוכלו להסביר לנו למה זה לא עזר?

תודה על העזרה, בזכותך אנחנו נשפר את המדריך

לפרטים נוספים על סליקת כרטיסי אשראי באמצעות המערכת שלנו ולהרשמה צרו קשר

צור קשר